Kuruluşumuz

Siyasetüstü bir kurguyla yola çıktık. Hiçbir partinin arka veya ön bahçesi olmamakla birlikte siyasetin için yer alan tüm hemşerileirmize tüm gücümüzle maddi manevi destekler sunacağız.

Biz vatanını bayrağını ülkesini koşulsuz mezhep siyasi görüş farkı gözetmeden amasız fakatsız seven insanlarız, Kırmızı çizgimiz budur.

Ahlaklı erdemli saygın bir duruşla uzayan kol bizim yiğidolardan olsun, artık biz de sadece sayısal kalabalıklarımızla övünmek yerine gerçekten ülke yönetiminde, ticari ve siyasi hayatında görev almak sorumluluk üstlenmek isteyen tüm hemşerilerimizin o asil vakur duruşlarını sahipsiz ve yalnız bırakmamaya kararlıyız.


Ülkemizin zenginliğini sadece belli bir bölge insanına sunan anlayışın lobilerin kliklerin karşısında yiğitçe durarak alınterimizle üretiğimiz hakkımızı alarak şehrimizin ve insanımızın ekeonomik kültürel ve toplumsal kalkınmasını ve çocuklarımızın geleceğini sağlam temellerde inşa edeceğiz.

Hedeflerimiz

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı, Türk örf adet anane ve kültürünün beşiği olan Sivas insanımızın kardeşlik bağlarını güçlendirerek el ele kol kola büyük başarılar elde edeceğimize tüm kalbimizle inanıyoruz.

Ulusal ve Ulusarası örnek kuruluşlarla işbirliği yaparak , Devletin sunduğu imkanları asgari ölçüde kullanarak iş insanlarımıza proje ve mali destekler sunacağız.

Sivasımızın yetiştirdiği büyük duayen sanayici sanayicilerimizin, Organize Sanayi Bölge Başkanlarımız başta olmak üzere, tüm büyük sanayicilerimizle güçlü işbirliği içinde olan, yola çıkarken onlardan da destek alan Sivas insanımızın ekonomik sosyal ve kültürel gelişimine büyük katkılar sunmayı hedefleyen bir derneğiz.

Biz sizinle daha da güçleneceğimize tüm kalbimizle inandığımız için, Ülkemizde Sivaslılar refahı kardeşliği adına yol arkadaşlığımıza davet ettiğimiz seçkin 58 kişiyle yola çıkmış olsak da sayısı milyonlara varan hemşerileirmize tüm gönül kapılarımız ve derneğimizin kapısı her daim açıktır. Sivas insanı özeldir ve çok değerlidir.

Kardeşçe birlikte birbirimizin inançlarına ve düşüncelerine saygı duyarak yılmadan ve cesaretle çalıştığığımızda yapamayacağınız şey, kazanamayacağınız başarı yoktur!

İlkelerimiz

İnsan varlığını en değerli kaynak olarak gören anlayışa bağlı olarak önceliğimiz şehrimizin insanını, yüksek değerlerini anlama ve birbirini tamamlama güçlendirme esaslarına dayanmaktadır.

Sivasımızın kadim kültürüyle yetişen ve bu müstesna kültürle beslenen, vatanına bayrağına ve insanına sevdalı kardeşlik hukuku ve iklimi içinde iş yaşamının içinde en güçlü şekilde ve zirvede bulunmak en temel amaçlarımızdan biridir.

Sivaslı iş insanlarımızın kişisel ticari sosyal ve toplumsal yaşamlarında onlara yardımcı olacak bilgi ve yeteneklerini artırmaları için gerekli olanakları sağlamaktır.


Toplumumuzun fiziki ve sosyal ihtiyaçlarını tanıyıp bu konulara eğilmeye özendirmek, üyeler arasındaki ilişkileri dostluk ve hizmet çerçevesinde geliştirmek, ahlaki standartları mesleki sorumluluk olarak tanımak, uygulamak ve geliştirmek bir diğer yüksek çabamızdır.

Sivasımızın ve toplumumuzun ihtiyaçlarını, problemlerini ve fırsatlarını öğrenmeyi ve anlamayı sağlamak ve doğrultuda ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz.

MARSİDER
Marmara Sivaslı İş İnsanları Derneği